0207 9300 393

THE BEST PLACE FOR SPORTS IN LONDON

Home to the BIGGEST 4k projection screen in London! Haymarket is positioned right in the heart of Theatreland (5 minute walk from Piccadilly Circus, Leicester Square and Charing Cross stations) and with 34 screens, 70 channels, 5 pool tables, 3 darts lanes, ping pong and a VIP Players Lounge, this is your definitive home of sport.

Good food served daily. Favourites include fresh sourdough pizzas, meaty burgers, and classic game food, like wings and nachos. Wash it down with a Craft beer from our wide selection, you know it makes sense.

Good for 

* After work drinks

* Pre- Theatre Dining

* Team Building or Corporate Events

* Sports Fans!

Primer Sports sky sports BT sports
World Cup (M)

New Zealand vs South Africa

Saturday 21 September

K.O. 10:45

Australian NRL

Melbourne Storm vs Parramatta Eels

Saturday 21 September

K.O. 10:50

English Championship

Leeds vs Derby

Saturday 21 September

K.O. 12:30

English Premier League

Leicester vs Tottenham

Saturday 21 September

K.O. 12:30

F1

Singapore Grand Prix - Qualifying

Saturday 21 September

K.O. 14:00

English National League

AFC Fylde vs Eastleigh

Saturday 21 September

K.O. 17:20

English Premier League

Newcastle vs Brighton

Saturday 21 September

K.O. 17:30

World Cup (M)

Ireland vs Scotland

Sunday 22 September

K.O. 08:45

World Cup (M)

England vs Tonga

Sunday 22 September

K.O. 11:15

English Championship

West Brom vs Huddersfield

Sunday 22 September

K.O. 12:00

Scottish Premiership

St Johnstone vs Rangers

Sunday 22 September

K.O. 12:15

F1

Singapore Grand Prix - Race

Sunday 22 September

K.O. 13:10

English Premier League

West Ham vs Man Utd

Sunday 22 September

K.O. 14:00

English Premier League

Chelsea vs Liverpool

Sunday 22 September

K.O. 16:30

NFL

TBC vs TBC

Sunday 22 September

K.O. 18:00

NFL

TBC vs TBC

Sunday 22 September

K.O. 21:00

World Cup (M)

Wales vs Georgia

Monday 23 September

K.O. 11:15

World Cup (M)

Russia vs Samoa

Tuesday 24 September

K.O. 11:15

English League Cup

Portsmouth vs Southampton

Tuesday 24 September

K.O. 19:45

County Championship

Somerset vs Essex

Wednesday 25 September

K.O. 11:00

Scottish League Cup

Livingston vs Rangers

Wednesday 25 September

K.O. 19:45

English League Cup

MK Dons vs Liverpool

Wednesday 25 September

K.O. 19:45

County Championship

Somerset vs Essex

Thursday 26 September

K.O. 11:00

World Cup (M)

England vs USA

Thursday 26 September

K.O. 11:45

MLB

Milwaukee Brewers @ Cincinnati Reds

Thursday 26 September

K.O. 17:35

MLB

Los Angeles Dodgers @ San Diego Padres

Thursday 26 September

K.O. 20:40

F1

Russian Grand Prix - Practice 2

Friday 27 September

K.O. 13:00

English Championship

Stoke vs Nottm Forest

Friday 27 September

K.O. 20:00

World Cup (M)

Japan vs Ireland

Saturday 28 September

K.O. 08:15

World Cup (M)

South Africa vs Namibia

Saturday 28 September

K.O. 10:45

English Championship

QPR vs West Brom

Saturday 28 September

K.O. 12:30

English Premier League

Sheff Utd vs Liverpool

Saturday 28 September

K.O. 12:30

Scottish Premiership

Hibernian vs Celtic

Saturday 28 September

K.O. 12:30

F1

Russian Grand Prix - Qualifying

Saturday 28 September

K.O. 13:00

English Premiership Rugby Cup

Northampton Saints vs Wasps

Saturday 28 September

K.O. 15:00

English Premier League

Everton vs Man City

Saturday 28 September

K.O. 17:30

World Cup (M)

Australia vs Wales

Sunday 29 September

K.O. 08:45

F1

Russian Grand Prix - Race

Sunday 29 September

K.O. 12:10

English Championship

Barnsley vs Brentford

Sunday 29 September

K.O. 13:30

English Premier League

Leicester vs Newcastle

Sunday 29 September

K.O. 16:30

World Cup (M)

Scotland vs Samoa

Monday 30 September

K.O. 11:15

English Premier League

Man Utd vs Arsenal

Monday 30 September

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Atalanta vs Shakhtar

Tuesday 01 October

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Real Madrid vs Club Brugge

Tuesday 01 October

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Man City vs Dinamo Zagreb

Tuesday 01 October

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Tottenham vs Bayern Munich

Tuesday 01 October

K.O. 20:00

World Cup (M)

New Zealand vs Canada

Wednesday 02 October

K.O. 11:15

UEFA Champions League

Genk vs Napoli

Wednesday 02 October

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Slavia Prague vs Dortmund

Wednesday 02 October

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Lille vs Chelsea

Wednesday 02 October

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Liverpool vs Red Bull Salzburg

Wednesday 02 October

K.O. 20:00

World Cup (M)

Ireland vs Russia

Thursday 03 October

K.O. 11:15

UEFA Europa League

FC Astana vs Partizan Belgrade

Thursday 03 October

K.O. 15:50

UEFA Europa League

AZ Alkmaar vs Man Utd

Thursday 03 October

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Besiktas vs Wolves

Thursday 03 October

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Young Boys vs Rangers

Thursday 03 October

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Guimaraes vs Eintracht Frankfurt

Thursday 03 October

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Arsenal vs Standard

Thursday 03 October

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Celtic vs CFR Cluj

Thursday 03 October

K.O. 20:00

World Cup (M)

South Africa vs Italy

Friday 04 October

K.O. 10:45

Guinness Pro14

Leinster vs Ospreys

Friday 04 October

K.O. 19:35

English Championship

Birmingham vs Middlesbrough

Friday 04 October

K.O. 19:45

World Cup (M)

England vs Argentina

Saturday 05 October

K.O. 09:00

World Cup (M)

Japan vs Samoa

Saturday 05 October

K.O. 11:30

English Championship

Fulham vs Charlton

Saturday 05 October

K.O. 12:30

English Premier League

Brighton vs Tottenham

Saturday 05 October

K.O. 12:30

English National League

Harrogate Town vs Ebbsfleet Utd

Saturday 05 October

K.O. 17:20

English Premier League

West Ham vs C Palace

Saturday 05 October

K.O. 17:30

Scottish Premiership

Livingston vs Celtic

Sunday 06 October

K.O. 12:00

English Premier League

Southampton vs Chelsea

Sunday 06 October

K.O. 14:00

English Premier League

Newcastle vs Man Utd

Sunday 06 October

K.O. 16:30

English League One

Bolton vs Blackpool

Monday 07 October

K.O. 20:00

World Cup (M)

South Africa vs Canada

Tuesday 08 October

K.O. 11:15

World Cup (M)

Scotland vs Russia

Wednesday 09 October

K.O. 08:15

World Cup (M)

Wales vs Fiji

Wednesday 09 October

K.O. 10:45

English National League

Stockport vs Hartlepool

Wednesday 09 October

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Slovakia vs Wales

Thursday 10 October

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Russia vs Scotland

Thursday 10 October

K.O. 19:45

World Cup (M)

Australia vs Georgia

Friday 11 October

K.O. 11:15

Guinness Pro14

Leinster vs Edinburgh

Friday 11 October

K.O. 19:35

European Championships Qualifying

Portugal vs Luxembourg

Friday 11 October

K.O. 19:45

World Cup (M)

England vs France

Saturday 12 October

K.O. 09:15

World Cup (M)

Ireland vs Samoa

Saturday 12 October

K.O. 11:45

European Championships Qualifying

Georgia vs Rep of Ireland

Saturday 12 October

K.O. 14:00

English National League

Wrexham vs Chesterfield

Saturday 12 October

K.O. 17:20

European Championships Qualifying

Norway vs Spain

Saturday 12 October

K.O. 19:45

World Cup (M)

Wales vs Uruguay

Sunday 13 October

K.O. 09:15

World Cup (M)

Japan vs Scotland

Sunday 13 October

K.O. 11:45

English League One

Coventry vs Tranmere

Sunday 13 October

K.O. 12:00

European Championships Qualifying

Kazakhstan vs Belgium

Sunday 13 October

K.O. 14:00

European Championships Qualifying

Scotland vs San Marino

Sunday 13 October

K.O. 17:00

European Championships Qualifying

Belarus vs Netherlands

Sunday 13 October

K.O. 17:00

European Championships Qualifying

Wales vs Croatia

Sunday 13 October

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Bulgaria vs England

Monday 14 October

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Switzerland vs Rep of Ireland

Tuesday 15 October

K.O. 19:45

English Premiership

Bristol Bears vs Bath Rugby

Friday 18 October

K.O. 19:45

English Championship

Cardiff vs Sheff Wed

Friday 18 October

K.O. 19:45

World Cup (M)

TBC vs TBC

Saturday 19 October

K.O. 08:15

World Cup (M)

TBC vs TBC

Saturday 19 October

K.O. 11:15

English Championship

Blackburn vs Huddersfield

Saturday 19 October

K.O. 12:30

English Premier League

Everton vs West Ham

Saturday 19 October

K.O. 12:30

English Premiership

Exeter Chiefs vs Harlequins

Saturday 19 October

K.O. 15:00

English Premier League

C Palace vs Man City

Saturday 19 October

K.O. 17:30

World Cup (M)

TBC vs TBC

Sunday 20 October

K.O. 11:15

English League One

Accrington vs Ipswich

Sunday 20 October

K.O. 12:00

Scottish Premiership

Hearts vs Rangers

Sunday 20 October

K.O. 12:15

English Championship

Wigan vs Nottm Forest

Sunday 20 October

K.O. 14:00

English Premiership

Wasps vs London Irish

Sunday 20 October

K.O. 15:00

English Premier League

Man Utd vs Liverpool

Sunday 20 October

K.O. 16:30

English Premier League

Sheff Utd vs Arsenal

Monday 21 October

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Atletico Madrid vs Leverkusen

Tuesday 22 October

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Shakhtar vs Dinamo Zagreb

Tuesday 22 October

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Man City vs Atalanta

Tuesday 22 October

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Tottenham vs Crvena Zvezda

Tuesday 22 October

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Ajax vs Chelsea

Wednesday 23 October

K.O. 17:55

UEFA Champions League

RB Leipzig vs Zenit St Petersburg

Wednesday 23 October

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Genk vs Liverpool

Wednesday 23 October

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Partizan Belgrade vs Man Utd

Thursday 24 October

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Porto vs Rangers

Thursday 24 October

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Slovan Bratislava vs Wolves

Thursday 24 October

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Trabzonspor vs FK Krasnodar

Thursday 24 October

K.O. 20:00

F1

Mexican Grand Prix - Practice 1

Friday 25 October

K.O. 16:00

Guinness Pro14

Munster vs Ospreys

Friday 25 October

K.O. 19:35

English Premier League

Southampton vs Leicester

Friday 25 October

K.O. 20:00

F1

Mexican Grand Prix - Practice 2

Friday 25 October

K.O. 20:00

World Cup (M)

TBC vs TBC

Saturday 26 October

K.O. 09:00

English Premier League

Man City vs Aston Villa

Saturday 26 October

K.O. 12:30

English Championship

Sheff Wed vs Leeds

Saturday 26 October

K.O. 12:30

English Premiership

Gloucester Rugby vs Wasps

Saturday 26 October

K.O. 15:00

English Premier League

Burnley vs Chelsea

Saturday 26 October

K.O. 17:30

F1

Mexican Grand Prix - Qualifying

Saturday 26 October

K.O. 19:00

Boxing

Derek Chisora vs Joseph Parker

Saturday 26 October

K.O. 21:00

Boxing

Regis Prograis vs Josh Taylor

Saturday 26 October

K.O. 22:00

World Cup (M)

TBC vs TBC

Sunday 27 October

K.O. 09:00

English Championship

Swansea vs Cardiff

Sunday 27 October

K.O. 12:00

Scottish Premiership

Aberdeen vs Celtic

Sunday 27 October

K.O. 12:15

English Premier League

Newcastle vs Wolves

Sunday 27 October

K.O. 14:00

English Premiership

Leicester Tigers vs Saracens

Sunday 27 October

K.O. 15:00

English Premier League

Liverpool vs Tottenham

Sunday 27 October

K.O. 16:30

F1

Mexican Grand Prix - Race

Sunday 27 October

K.O. 19:10

English Championship

QPR vs Brentford

Monday 28 October

K.O. 19:45

Scottish Premiership

Ross Co vs Rangers

Wednesday 30 October

K.O. 19:45

F1

United States Grand Prix - Practice 1

Friday 01 November

K.O. 16:00

Guinness Pro14

Leinster vs Newport Gwent Dragons

Friday 01 November

K.O. 19:35

English Premiership

Northampton Saints vs Harlequins

Friday 01 November

K.O. 19:45

World Cup (M)

TBC vs TBC

Saturday 02 November

K.O. 09:00

English Premiership

Leicester Tigers vs Gloucester Rugby

Saturday 02 November

K.O. 15:00

Guinness Pro14

Cardiff Blues vs Munster

Saturday 02 November

K.O. 19:35

F1

United States Grand Prix - Qualifying

Saturday 02 November

K.O. 21:00

English Premiership

Worcester Warriors vs Exeter Chiefs

Sunday 03 November

K.O. 15:00

F1

United States Grand Prix - Race

Sunday 03 November

K.O. 19:10

UEFA Champions League

Zenit St Petersburg vs RB Leipzig

Tuesday 05 November

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Barcelona vs Slavia Prague

Tuesday 05 November

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Liverpool vs Genk

Tuesday 05 November

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Chelsea vs Ajax

Tuesday 05 November

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Guimaraes vs Arsenal

Wednesday 06 November

K.O. 15:50

UEFA Champions League

Atalanta vs Man City

Wednesday 06 November

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Crvena Zvezda vs Tottenham

Wednesday 06 November

K.O. 20:00

UEFA Europa League

FC Astana vs AZ Alkmaar

Thursday 07 November

K.O. 15:50

UEFA Europa League

Lazio vs Celtic

Thursday 07 November

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Man Utd vs Partizan Belgrade

Thursday 07 November

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Rangers vs Porto

Thursday 07 November

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Wolves vs Slovan Bratislava

Thursday 07 November

K.O. 20:00

Guinness Pro14

Edinburgh vs Newport Gwent Dragons

Friday 08 November

K.O. 19:35

English Premiership

Sale Sharks vs Wasps

Friday 08 November

K.O. 19:45

Guinness Pro14

Munster vs Ulster

Saturday 09 November

K.O. 17:15

European Championships Qualifying

Turkey vs Iceland

Thursday 14 November

K.O. 17:00

European Championships Qualifying

England vs Montenegro

Thursday 14 November

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Portugal vs Lithuania

Thursday 14 November

K.O. 19:45

F1

Brazilian Grand Prix - Practice 1

Friday 15 November

K.O. 14:00

European Championships Qualifying

Armenia vs Greece

Friday 15 November

K.O. 17:00

European Championships Qualifying

Finland vs Liechtenstein

Friday 15 November

K.O. 17:00

F1

Brazilian Grand Prix - Practice 2

Friday 15 November

K.O. 18:00

European Championships Qualifying

Spain vs Malta

Friday 15 November

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Cyprus vs Scotland

Saturday 16 November

K.O. 14:00

European Championships Qualifying

Azerbaijan vs Wales

Saturday 16 November

K.O. 17:00

European Championships Qualifying

Russia vs Belgium

Saturday 16 November

K.O. 17:00

F1

Brazilian Grand Prix - Qualifying

Saturday 16 November

K.O. 18:00

European Championships Qualifying

N Ireland vs Netherlands

Saturday 16 November

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Germany vs Belarus

Saturday 16 November

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Kosovo vs England

Sunday 17 November

K.O. 17:00

F1

Brazilian Grand Prix - Race

Sunday 17 November

K.O. 18:10

European Championships Qualifying

Rep of Ireland vs Denmark

Monday 18 November

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Italy vs Armenia

Monday 18 November

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Spain vs Romania

Monday 18 November

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Germany vs N Ireland

Tuesday 19 November

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Wales vs Hungary

Tuesday 19 November

K.O. 19:45

European Championships Qualifying

Scotland vs Kazakhstan

Tuesday 19 November

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Galatasaray vs Club Brugge

Tuesday 26 November

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Lokomotiv Moscow vs Leverkusen

Tuesday 26 November

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Man City vs Shakhtar

Tuesday 26 November

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Tottenham vs Olympiakos

Tuesday 26 November

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Guimaraes vs Standard

Wednesday 27 November

K.O. 15:50

UEFA Champions League

Valencia vs Chelsea

Wednesday 27 November

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Zenit St Petersburg vs Lyon

Wednesday 27 November

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Liverpool vs Napoli

Wednesday 27 November

K.O. 20:00

UEFA Europa League

FC Astana vs Man Utd

Thursday 28 November

K.O. 15:50

UEFA Europa League

Braga vs Wolves

Thursday 28 November

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Feyenoord vs Rangers

Thursday 28 November

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Celtic vs Rennes

Thursday 28 November

K.O. 20:00

F1

Abu Dhabi Grand Prix - Practice 2

Friday 29 November

K.O. 13:00

Guinness Pro14

Munster vs Edinburgh

Friday 29 November

K.O. 19:35

English Premiership

Bath Rugby vs Saracens

Friday 29 November

K.O. 19:45

F1

Abu Dhabi Grand Prix - Qualifying

Saturday 30 November

K.O. 13:00

F1

Abu Dhabi Grand Prix - Race

Sunday 01 December

K.O. 13:10

UEFA Champions League

Napoli vs Genk

Tuesday 10 December

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Red Bull Salzburg vs Liverpool

Tuesday 10 December

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Chelsea vs Lille

Tuesday 10 December

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Dinamo Zagreb vs Man City

Wednesday 11 December

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Shakhtar vs Atalanta

Wednesday 11 December

K.O. 17:55

UEFA Champions League

Bayern Munich vs Tottenham

Wednesday 11 December

K.O. 20:00

UEFA Europa League

CFR Cluj vs Celtic

Thursday 12 December

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Standard vs Arsenal

Thursday 12 December

K.O. 17:55

UEFA Europa League

Man Utd vs AZ Alkmaar

Thursday 12 December

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Rangers vs Young Boys

Thursday 12 December

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Wolves vs Besiktas

Thursday 12 December

K.O. 20:00

English Premiership

Leicester Tigers vs Exeter Chiefs

Saturday 21 December

K.O. 15:00

Guinness Pro14

Ospreys vs Cardiff Blues

Saturday 21 December

K.O. 19:35

English Premiership

London Irish vs Bath Rugby

Sunday 22 December

K.O. 15:00

Guinness Pro14

Cardiff Blues vs Newport Gwent Dragons

Thursday 26 December

K.O. 15:00

Guinness Pro14

Llanelli Scarlets vs Ospreys

Thursday 26 December

K.O. 17:15

English Premiership

Bristol Bears vs Wasps

Friday 27 December

K.O. 19:45

English Premiership

Northampton Saints vs Gloucester Rugby

Saturday 28 December

K.O. 14:00

English Premiership

Exeter Chiefs vs Saracens

Sunday 29 December

K.O. 15:00

Guinness Pro14

Cardiff Blues vs Llanelli Scarlets

Friday 03 January

K.O. 19:35

English Premiership

Sale Sharks vs Harlequins

Friday 03 January

K.O. 19:45

English Premiership

Wasps vs Northampton Saints

Sunday 05 January

K.O. 15:00

Six Nations (M)

Wales vs Italy

Saturday 01 February

K.O. 14:15

Six Nations (M)

Ireland vs Scotland

Saturday 01 February

K.O. 16:45

Six Nations (M)

France vs England

Sunday 02 February

K.O. 15:00

Six Nations (M)

Ireland vs Wales

Saturday 08 February

K.O. 14:15

Six Nations (M)

Scotland vs England

Saturday 08 February

K.O. 16:45

Six Nations (M)

France vs Italy

Sunday 09 February

K.O. 15:00

Guinness Pro14

Leinster vs Toyota Cheetahs

Saturday 15 February

K.O. 14:30

Guinness Pro14

Ospreys vs Ulster

Saturday 15 February

K.O. 17:15

Guinness Pro14

Ospreys vs Leinster

Friday 21 February

K.O. 19:35

Guinness Pro14

Zebre vs Munster

Friday 21 February

K.O. 19:35

Six Nations (M)

Italy vs Scotland

Saturday 22 February

K.O. 14:15

Six Nations (M)

Wales vs France

Saturday 22 February

K.O. 16:45

Six Nations (M)

England vs Ireland

Sunday 23 February

K.O. 15:00

Six Nations (M)

Ireland vs Italy

Saturday 07 March

K.O. 14:15

Six Nations (M)

England vs Wales

Saturday 07 March

K.O. 16:45

Six Nations (M)

Scotland vs France

Sunday 08 March

K.O. 15:00

Six Nations (M)

Wales vs Scotland

Saturday 14 March

K.O. 14:15

Six Nations (M)

Italy vs England

Saturday 14 March

K.O. 16:45

Six Nations (M)

France vs Ireland

Saturday 14 March

K.O. 20:00

UEFA Europa League

TBC vs TBC

Wednesday 27 May

K.O. 20:00

UEFA Champions League

TBC vs TBC

Saturday 30 May

K.O. 20:00

Six Nations (M)

Italy vs France

Saturday 06 February

K.O. 14:15

Six Nations (M)

England vs Scotland

Saturday 06 February

K.O. 16:45