01475 786225

Make a booking

Rileys Greenock

Greenock’s Number One For Sport

Welcome to Rileys; Greenrock’s home for sport! We pride ourselves on having the best cue sports facilities in Renfrewshire as well as darts lanes, table tennis, plenty of TV screens and all the live televised matches from the Scottish Premiership and the rest of the sports world. Located just out of town, we are your number one place to play snooker and pool and the perfect environment for fun with your mates!

We welcome junior members aged up to 15 to use our facitilities up to 8.00 pm. Junior members aged 16 and 17 can use our facilities up to 11.00 pm if accompanied by an adult.

sky sports BT sports
Scottish Premiership

Kilmarnock vs Rangers

Wednesday 23 January

K.O. 19:45

Scottish Championship

Ayr vs Dundee Utd

Friday 25 January

K.O. 19:45

English FA Cup

Arsenal vs Man Utd

Friday 25 January

K.O. 19:55

English FA Cup

Accrington vs Derby

Saturday 26 January

K.O. 12:30

English League Two

Bury vs Lincoln

Saturday 26 January

K.O. 17:30

English FA Cup

Millwall vs Everton

Saturday 26 January

K.O. 17:30

English FA Cup

AFC Wimbledon vs West Ham

Saturday 26 January

K.O. 19:45

Scottish Premiership

St Mirren vs Hibernian

Sunday 27 January

K.O. 13:30

English FA Cup

C Palace vs Tottenham

Sunday 27 January

K.O. 16:00

Scottish Premiership

Livingston vs Rangers

Sunday 27 January

K.O. 16:00

English FA Cup

Chelsea vs Sheff Wed

Sunday 27 January

K.O. 18:00

NBA

Los Angeles Clippers vs Sacramento Kings

Sunday 27 January

K.O. 20:35

NBA

Chicago Bulls vs Cleveland Cavaliers

Sunday 27 January

K.O. 20:35

English FA Cup

Barnet vs Brentford

Monday 28 January

K.O. 19:45

English Premier League

Newcastle vs Man City

Tuesday 29 January

K.O. 20:00

English Premier League

Liverpool vs Leicester

Wednesday 30 January

K.O. 20:00

The Masters

The Masters 2019

Friday 01 February

K.O. 19:00

The Masters

The Masters 2019

Friday 01 February

K.O. 19:00

The Masters

Peter Wright vs Adrian Lewis

Friday 01 February

K.O. 19:00

The Masters

Michael Smith vs Ian White

Friday 01 February

K.O. 19:00

The Masters

Gerwyn Price vs James Wade

Friday 01 February

K.O. 19:00

The Masters

Rob Cross vs Joe Cullen

Friday 01 February

K.O. 19:00

The Masters

Gary Anderson vs Darren Webster

Friday 01 February

K.O. 19:00

The Masters

Daryl Gurney vs Dave Chisnall

Friday 01 February

K.O. 19:00

The Masters

Mensur Suljovic vs Simon Whitlock

Friday 01 February

K.O. 19:00

The Masters

Michael van Gerwen vs Jonny Clayton

Friday 01 February

K.O. 19:00

Scottish Premiership

Kilmarnock vs Hearts

Friday 01 February

K.O. 19:45

English Championship

Preston vs Derby

Friday 01 February

K.O. 19:45

Six Nations (M)

France vs Wales

Friday 01 February

K.O. 20:00

English Premier League

Tottenham vs Newcastle

Saturday 02 February

K.O. 12:30

Six Nations (M)

Scotland vs Italy

Saturday 02 February

K.O. 14:15

Six Nations (M)

Ireland vs England

Saturday 02 February

K.O. 16:45

English Championship

Leeds vs Norwich

Saturday 02 February

K.O. 17:30

English Premier League

Cardiff vs Bournemouth

Saturday 02 February

K.O. 17:30

NBA

Detroit Pistons vs Los Angeles Clippers

Saturday 02 February

K.O. 22:05

Scottish Premiership

St Johnstone vs Celtic

Sunday 03 February

K.O. 12:30

English Premier League

Leicester vs Man Utd

Sunday 03 February

K.O. 14:05

English Premier League

Man City vs Arsenal

Sunday 03 February

K.O. 16:30

English Premier League

West Ham vs Liverpool

Monday 04 February

K.O. 20:00

Scottish Premiership

Aberdeen vs Rangers

Wednesday 06 February

K.O. 19:45

Premier League Darts

James Wade vs Raymond van Barneveld

Thursday 07 February

K.O. 19:00

Premier League Darts

Gerwyn Price vs Daryl Gurney

Thursday 07 February

K.O. 19:45

Premier League Darts

Gary Anderson vs Mensur Suljovic

Thursday 07 February

K.O. 20:30

Premier League Darts

Michael van Gerwen vs Michael Smith

Thursday 07 February

K.O. 21:15

Premier League Darts

Peter Wright vs Rob Cross

Thursday 07 February

K.O. 22:00

English Championship

Aston Villa vs Sheff Utd

Friday 08 February

K.O. 19:45

English Premier League

Fulham vs Man Utd

Saturday 09 February

K.O. 12:30

Six Nations (M)

Scotland vs Ireland

Saturday 09 February

K.O. 14:15

Six Nations (M)

Italy vs Wales

Saturday 09 February

K.O. 16:45

English Premier League

Brighton vs Burnley

Saturday 09 February

K.O. 17:30

English Championship

Stoke vs West Brom

Saturday 09 February

K.O. 17:30

English Championship

Norwich vs Ipswich

Sunday 10 February

K.O. 12:00

Six Nations (M)

England vs France

Sunday 10 February

K.O. 15:00

English Premier League

Wolves vs Newcastle

Monday 11 February

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Man Utd vs Paris St-G

Tuesday 12 February

K.O. 19:45

English Championship

West Brom vs Nottm Forest

Tuesday 12 February

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Tottenham vs Dortmund

Wednesday 13 February

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Ajax vs Real Madrid

Wednesday 13 February

K.O. 19:45

UEFA Europa League

BATE Borisov vs Arsenal

Thursday 14 February

K.O. 17:55

Premier League Darts

Peter Wright vs Michael Smith

Thursday 14 February

K.O. 19:00

Premier League Darts

Rob Cross vs James Wade

Thursday 14 February

K.O. 19:45

UEFA Europa League

Celtic vs Valencia

Thursday 14 February

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Malmo FF vs Chelsea

Thursday 14 February

K.O. 20:00

Premier League Darts

Raymond van Barneveld vs Gerwyn Price

Thursday 14 February

K.O. 20:30

Premier League Darts

Daryl Gurney vs Gary Anderson

Thursday 14 February

K.O. 21:15

Premier League Darts

Mensur Suljovic vs Michael van Gerwen

Thursday 14 February

K.O. 22:00

English League One

Sunderland vs Accrington

Friday 15 February

K.O. 19:45

English League One

Southend vs Portsmouth

Saturday 16 February

K.O. 12:30

Scottish Premiership

Motherwell vs Hearts

Sunday 17 February

K.O. 12:15

English Championship

Blackburn vs Middlesbrough

Sunday 17 February

K.O. 13:00

Scottish Premiership

Kilmarnock vs Celtic

Sunday 17 February

K.O. 16:00

UEFA Champions League

Liverpool vs Bayern Munich

Tuesday 19 February

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Lyon vs Barcelona

Tuesday 19 February

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Schalke vs Man City

Wednesday 20 February

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Atletico Madrid vs Juventus

Wednesday 20 February

K.O. 19:45

Six Nations (M)

France vs Scotland

Saturday 23 February

K.O. 14:15

Six Nations (M)

Wales vs England

Saturday 23 February

K.O. 16:45

Six Nations (M)

Italy vs Ireland

Sunday 24 February

K.O. 15:00

Six Nations (M)

Scotland vs Wales

Saturday 09 March

K.O. 14:15

Six Nations (M)

England vs Italy

Saturday 09 March

K.O. 16:45

Six Nations (M)

Ireland vs France

Sunday 10 March

K.O. 15:00

Six Nations (M)

Italy vs France

Saturday 16 March

K.O. 12:30

Six Nations (M)

Wales vs Ireland

Saturday 16 March

K.O. 14:45

Six Nations (M)

England vs Scotland

Saturday 16 March

K.O. 17:00