Live Sport at Rileys

Make a booking

Rileys are Your Home for Live Sport

We offer you the best live sport experience across our multiple TV screens which covers a whole range of sports from across the world.

Our fanzones are the place to be for all the big occasions; complete with comfortable seating, tables for your tipple and a huge three-metre screen to boot. We show football, boxing, cricket, NFL and any sporting event that’s live on TV - that includes both Sky Sports and BT Sport.

Check out our listings below for what live sport is coming up at Rileys.

English Championship

Norwich vs Ipswich

Sunday 18 February

K.O. 12:00

Scottish Premier

Hamilton vs Rangers

Sunday 18 February

K.O. 14:15

English FA Cup

Rochdale vs Tottenham

Sunday 18 February

K.O. 16:00

English Championship

Leeds vs Bristol City

Sunday 18 February

K.O. 16:30

Spanish Division 1

Betis vs Real Madrid

Sunday 18 February

K.O. 19:45

Italian Division 1

AC Milan vs Sampdoria

Sunday 18 February

K.O. 19:45

English Division One

Blackburn vs Bury

Monday 19 February

K.O. 19:45

English FA Cup

Wigan vs Man City

Monday 19 February

K.O. 19:55

Winter Olympics

Pyeongchang - Winter Olympics 2018

Tuesday 20 February

K.O. 00:30

UEFA Champions League

Bayern Munich vs Besiktas

Tuesday 20 February

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Chelsea vs Barcelona

Tuesday 20 February

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Sevilla vs Man Utd

Wednesday 21 February

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Shakhtar vs Roma

Wednesday 21 February

K.O. 19:45

English Championship

Derby vs Leeds

Wednesday 21 February

K.O. 19:45

Winter Olympics

Pyeongchang - Winter Olympics 2018

Thursday 22 February

K.O. 00:00

Premier League Darts

Premier League 2018 Week 4

Thursday 22 February

K.O. 19:00

Premier League Darts

Michael Smith vs Simon Whitlock

Thursday 22 February

K.O. 19:15

Premier League Darts

Gerwyn Price vs Mensur Suljovic

Thursday 22 February

K.O. 20:00

UEFA Europa League

Arsenal vs Ostersunds FK

Thursday 22 February

K.O. 20:05

Premier League Darts

Michael van Gerwen vs Daryl Gurney

Thursday 22 February

K.O. 20:45

Premier League Darts

Rob Cross vs Raymond van Barneveld

Thursday 22 February

K.O. 21:30

Premier League Darts

Peter Wright vs Gary Anderson

Thursday 22 February

K.O. 22:15

Scottish Division 1

Livingston vs Dundee Utd

Friday 23 February

K.O. 19:35

English Championship

Hull vs Sheff Utd

Friday 23 February

K.O. 19:45

Six Nations

France vs Italy

Friday 23 February

K.O. 20:00

Scottish Premier

Kilmarnock vs Hibernian

Saturday 24 February

K.O. 12:30

English Premiership

Leicester vs Stoke

Saturday 24 February

K.O. 12:30

Six Nations

Ireland vs Wales

Saturday 24 February

K.O. 14:15

Six Nations

Scotland vs England

Saturday 24 February

K.O. 16:45

English Championship

Fulham vs Wolves

Saturday 24 February

K.O. 17:30

English Premiership

Watford vs Everton

Saturday 24 February

K.O. 17:30

Boxing

Callum Smith vs Jurgen Brahmer

Saturday 24 February

K.O. 19:00

Spanish Division 1

Barcelona vs Girona

Saturday 24 February

K.O. 19:45

Scottish Premier

Aberdeen vs Celtic

Sunday 25 February

K.O. 13:30

English Premiership

Man Utd vs Chelsea

Sunday 25 February

K.O. 14:05

English League Cup

Arsenal vs Man City

Sunday 25 February

K.O. 16:30

Spanish Division 1

Sevilla vs Atletico Madrid

Sunday 25 February

K.O. 19:45

Italian Division 1

Roma vs AC Milan

Sunday 25 February

K.O. 19:45

English Premiership

C Palace vs Tottenham

Monday 26 February

K.O. 20:00

Scottish Premier

St Johnstone vs Rangers

Tuesday 27 February

K.O. 19:45

English EFL Checkatrade Trophy

Shrewsbury vs Yeovil

Tuesday 27 February

K.O. 19:45

Scottish Premier

Motherwell vs Aberdeen

Wednesday 28 February

K.O. 19:45

Premier League Darts

Gary Anderson vs Rob Cross

Thursday 01 March

K.O. 19:15

English Premiership

Arsenal vs Man City

Thursday 01 March

K.O. 19:45

Premier League Darts

Daryl Gurney vs Peter Wright

Thursday 01 March

K.O. 20:00

Premier League Darts

Mensur Suljovic vs Michael van Gerwen

Thursday 01 March

K.O. 20:45

Premier League Darts

Raymond van Barneveld vs Michael Smith

Thursday 01 March

K.O. 21:30

Premier League Darts

Simon Whitlock vs Gerwyn Price

Thursday 01 March

K.O. 22:15

Scottish Division 1

Dundee Utd vs St Mirren

Friday 02 March

K.O. 19:45

English Championship

Middlesbrough vs Leeds

Friday 02 March

K.O. 19:45

English Premiership

Burnley vs Everton

Saturday 03 March

K.O. 12:30

English Premiership

Liverpool vs Newcastle

Saturday 03 March

K.O. 17:30

English Championship

Wolves vs Reading

Saturday 03 March

K.O. 17:30

Boxing

Kell Brook vs Sergey Rabchenko

Saturday 03 March

K.O. 20:00

Boxing

Gamal Yafai vs Gavin McDonnell

Saturday 03 March

K.O. 20:00

English Division One

Blackburn vs Wigan

Sunday 04 March

K.O. 12:00

English Premiership

Brighton vs Arsenal

Sunday 04 March

K.O. 13:30

English Premiership

Man City vs Chelsea

Sunday 04 March

K.O. 16:00

English Premiership

C Palace vs Man Utd

Monday 05 March

K.O. 20:00

UEFA Champions League

Paris St-G vs Real Madrid

Tuesday 06 March

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Liverpool vs Porto

Tuesday 06 March

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Tottenham vs Juventus

Wednesday 07 March

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Man City vs FC Basel

Wednesday 07 March

K.O. 19:45

Six Nations

Ireland vs Scotland

Saturday 10 March

K.O. 14:15

Six Nations

France vs England

Saturday 10 March

K.O. 16:45

Six Nations

Wales vs Italy

Sunday 11 March

K.O. 15:00

UEFA Champions League

Man Utd vs Sevilla

Tuesday 13 March

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Roma vs Shakhtar

Tuesday 13 March

K.O. 19:45

UEFA Champions League

Besiktas vs Bayern Munich

Wednesday 14 March

K.O. 17:00

UEFA Champions League

Barcelona vs Chelsea

Wednesday 14 March

K.O. 19:45

Six Nations

Italy vs Scotland

Saturday 17 March

K.O. 12:30

Six Nations

England vs Ireland

Saturday 17 March

K.O. 14:45

Six Nations

Wales vs France

Saturday 17 March

K.O. 17:00

Boxing

Dillian Whyte vs Lucas Browne

Saturday 24 March

K.O. 21:00

Boxing

Anthony Joshua vs Joseph Parker

Saturday 31 March

K.O. 22:00

Boxing

Billy Joe Saunders vs Martin Murray

Saturday 14 April

K.O. 21:00

Boxing

Tony Bellew vs David Haye II

Saturday 05 May

K.O. 21:00

Boxing

Lee Selby vs Josh Warrington

Saturday 19 May

K.O. 21:00

FIFA World Cup

Russia vs Saudi Arabia

Thursday 14 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

Egypt vs Uruguay

Friday 15 June

K.O. 13:00

FIFA World Cup

Morocco vs Iran

Friday 15 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

Portugal vs Spain

Friday 15 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Argentina vs Iceland

Saturday 16 June

K.O. 14:00

FIFA World Cup

Peru vs Denmark

Saturday 16 June

K.O. 17:00

FIFA World Cup

Croatia vs Nigeria

Saturday 16 June

K.O. 20:00

FIFA World Cup

Costa Rica vs Serbia

Sunday 17 June

K.O. 13:00

FIFA World Cup

Germany vs Mexico

Sunday 17 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

Brazil vs Switzerland

Sunday 17 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Sweden vs South Korea

Monday 18 June

K.O. 13:00

FIFA World Cup

Belgium vs Panama

Monday 18 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

Tunisia vs England

Monday 18 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Poland vs Senegal

Tuesday 19 June

K.O. 13:00

FIFA World Cup

Colombia vs Japan

Tuesday 19 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

Russia vs Egypt

Tuesday 19 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Portugal vs Morocco

Wednesday 20 June

K.O. 13:00

FIFA World Cup

Uruguay vs Saudi Arabia

Wednesday 20 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

France vs Peru

Thursday 21 June

K.O. 13:00

FIFA World Cup

Denmark vs Australia

Thursday 21 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

Argentina vs Croatia

Thursday 21 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Brazil vs Costa Rica

Friday 22 June

K.O. 13:00

FIFA World Cup

Nigeria vs Iceland

Friday 22 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

Serbia vs Switzerland

Friday 22 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Belgium vs Tunisia

Saturday 23 June

K.O. 13:00

FIFA World Cup

Germany vs Sweden

Saturday 23 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

South Korea vs Mexico

Saturday 23 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

England vs Panama

Sunday 24 June

K.O. 13:00

FIFA World Cup

Japan vs Senegal

Sunday 24 June

K.O. 16:00

FIFA World Cup

Poland vs Colombia

Sunday 24 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Uruguay vs Russia

Monday 25 June

K.O. 15:00

FIFA World Cup

Saudi Arabia vs Egypt

Monday 25 June

K.O. 15:00

FIFA World Cup

Iran vs Portugal

Monday 25 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Spain vs Morocco

Monday 25 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Denmark vs France

Tuesday 26 June

K.O. 15:00

FIFA World Cup

Australia vs Peru

Tuesday 26 June

K.O. 15:00

FIFA World Cup

Nigeria vs Argentina

Tuesday 26 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Iceland vs Croatia

Tuesday 26 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Serbia vs Brazil

Wednesday 27 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Senegal vs Colombia

Thursday 28 June

K.O. 15:00

FIFA World Cup

Japan vs Poland

Thursday 28 June

K.O. 15:00

FIFA World Cup

England vs Belgium

Thursday 28 June

K.O. 19:00

FIFA World Cup

Panama vs Tunisia

Thursday 28 June

K.O. 19:00

Come and join us at rileys,
your home for sport!

Offers

Groups

Live Sport

Students

Food & Drink